Duben je důležitý nejen proto, že mám narozeniny a těším se na ně jako malá. Duben je většinou ten poslední měsíc, který dělí dlouhou zimní depresi od nekonečného slunce na obloze. Mám duben idealizovaný už pár let. Vždy se loučím se zimou a tou tíhou, kterou nese. Letos jsem se neloučila se zimou. Dala jsem sbohem někomu milovanému. Řekla jsem sbohem svým přehnaným nárokům na duben plný očekávání a teď o 30 dní později jsem šťastnější a svobodnější než kdykoliv jindy.
Seznam podle Tomáše.
Ráda bych chtěla mít větší přehled o tom, co se děje ve světě a ve společnosti. Co se aktuálně řeší? Chci mít svůj facebook jako informační kanál a něco co mi bude užitečné.
Nemůžu sledovat všechno. Svůj twitter už tolik nepoužívám a tedy, tam kde jsem nejvíc potřebuju příval zpráv. Ale co a koho sledovat aby mě to odrazilo z nevědomí?
Jednoduché. Kromě mých osobně vybraných kanálů jsem chtěla doplnit zeď o pár lidí, které sleduje někdo jiný. Ten někdo je můj milovaný přítel. Tomáš má zřejmě zeď plnou chytrolínů, online novinářů, komentátorů, králů facebooku, nadšených kritiků...
Já jsem samozřejmě většinu času úplně mimo, tak se vždycky divím když se někde objeví zajímavé téma a já to slyším od něj a přemýšlím kde to zas viděl a proč já o tom nic nevím.
Tak místo toho abych hodiny slídila na jeho profilu a snažila se najít to nejzajímavější abych držela krok jsem si ušetřila spoustu času a napsala jsem si o konkrétní jména.
Jindřich Šídlo
Novinář, redaktor a politický komentátor. Na FB je hodně aktivní. Zapojit se můžete do diskuze mezi stovkami komentářů. Od takových lidí se pak můžete odpíchnout a najít si další odběry. Na výběr toho je dost.
Marek Prchal
Marketinkový odborník. A hodně zajímavý pán, který ví co dělá. Na jeho přednášce na VŠE jsem se toho naučila a dozvěděla zas o něco víc. Sledovala jsem ho již předtím než mi ho Tom doporučil, ale i tak ho sem zařadím neboť sem patří.
Mimochodem manžel Dity Pecháčkové. Té skvělé ženy, která měla v hrsti Albert magazín.
Markéta Lukášková
Žurnalistka. Píše pro Chilli Chilli a je to nejspíš hezčí a chytřejší verze mě?
Jaroslav Cerman
Cestovatel. Trol. Marketer.
Ondřej Chutný
Spousta sarkasmu, příspěvků a komentářů. Tak nějak nevíme kdo to je.
Michal Zlatkovský
Editor. Redaktor. Online novinář.
Jan Vrobel
Rapper. Dítě devadesátek. A zajímá se o politiku. Tak snad se zase něco dozvím.
Jakub Janda
Politický komentátor, zástupce ředitele v think-tanku Evropské hodnoty. (?)
Pavel Novotný
Pracoval jako šéfredaktor pro Extra.cz, v Prostřenu se objevil jen v trenkách a je to tak trochu náš osobní milovaný exot.
Jakub Horák
Když jsem se ptala Tomáše kdo to je, řekl mi, že král čéského FB. Tak jo.
A taky neoficiální stránka Jiří Ovčáček. Protože ta oficiální už nemůže přijímat přátele a nedá se sledovat.
A koho zajímavého sledujete vy?
'Pánev' je mnou a mnohými milované jídlo, které jsme vyšperkovali během jednoho příjemného období. Přesně v tomhle období jsme taky pánvi začali říkat pánev. Credits to Kuba. Původní recept, kterým jsem se inspirovala bylo domácí thai food. Postupně jsem si jídlo zjednodušila a zbudgetovala, protože na thai food nebyl vždy tak úplně čas a doma jsem nikdy neměla všechny suroviny.
Nejdůležitější základ je sladkokyselá omáčka, která zdokonalí snad cokoliv.
Někdy jsem totiž jedla jen rýži s omáčkou, když jsem měla hluboko do kapsy, víte.
Na pánev prostě naházíte všechno co se vám líbí. Uvaříte rýži. Polijete sladkokyselou a dokonalost je na světě. Je to takové co dům dal. Dnes představuji můj oblíbený základ 'pánve'.
Potřebujete: červenou cibuli, tofu natural, žampiony, brokolici, arašídy nesolené, chilli paprička, česnek, dark sojovou omáčku, rýži, sladkokyselou omáčku
Věřte mi v současné době se snažím mít všechno tohle doma nebo mám alespoň přehled o tom co nemám.
Cibuli nakrájíme a hodíme na rozpálenou pánev. Necháme zesklovatět a přihodíme na kostičky nakrájené tofu. Necháme dozlata osmažit. Z brokolice používám jen hlavičky. Ty zpařím horkou vodou. Nikdy jí nenecháme rozvařit. Musí být krásně křupavá, takže tu přidáváme až nakonec. Přihodíme nakrájené houby, osolíme, opepříme podle chuti. Česnek a chilli rozsekáme, nebo rozdrtíme a přidáme. Hned jak se vůně česneku začne linout kuchyní přihodíme brokolici. Tu necháme chvilku zprudka osmažit aby byla stále zelená jako tráva. Zakápneme sojovou omáčkou, promícháme a zasypeme dávkou arašídů. S uvařenou rýží můžu buď rovnou smíchat nebo si to hezky naaranžovat na sebe. V misce přidám to nejdůležitější - sladkokyselou omáčku! A 'pánev' je na světě.